Polski Czerwony Krzyż zwraca się do Państwa o pomoc w związku z dramatyczną sytuacją.
Polski Czerwony Krzyż (PCK) rozszerza działania ratunkowe i uruchamia specjalną zbiórkę na rzecz ofiar żywiołu i poszkodowanym przez żywioł.
Celem zbiórki, którą rozpoczął Polski Czerwony Krzyż jest wsparcie mieszkańców zalanych terenów poprzez dostarczanie żywności, wody pitnej, środków higienicznych, śpiworów, pakietów żywnościowych, koców, środków higienicznych, karmy dla zwierząt, kaloszy itp.
W odpowiedzi na tę trudną sytuację, Polski Czerwony Krzyż (PCK) przy wsparciu i współpracy z lokalnymi władzami chciałby zapewnić mieszkańcom dostęp do podstawowych produktów i zapewnić bezpieczne schronienie. Dzięki wsparciu darczyńców możemy działać na pełnych obrotach, ale potrzebujemy jeszcze więcej pomocy, aby skutecznie wesprzeć najbardziej poszkodowane osoby.
Polski Czerwony Krzyż uruchomił specjalną zbiórkę , aby zapewnić niezbędne środki na pomoc osobom dotkniętym powodzią, m.in. w Stroniu Śląskim, Kłodzku i Głuchołazach, Zebrzydowicach.
Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszych działań. Potrzeby są ogromne, a sytuacja może jeszcze się pogorszyć . Państwa pomoc może uratować ludzkie.
Oddział Rejonowy PCK w Jastrzębiu -Zdroju
Kierownik biura- Urszula Górska PCK