Dzień dobry,
Informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej powstało, pierwsze w historii miasta, radio internetowe Przystanek Jastrzębie – Zdrój, które ma na celu promowanie kultury, edukacji i lokalnych twórców. Radio oferuje szeroki zakres tematów audycji, w tym: literackie, sportowe, muzyczne, naukowe czy historyczne, dotyczące miasta, regionu i ludzi, którzy tę historię tworzyli. W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, realizujemy cykl rozmów z psychologami, pedagogami, doradcami zawodowymi, które adresujemy w szczególności do młodszych i starszych uczniów szkół, ale też nauczycieli, rodziców i opiekunów.
Mamy nadzieję, że nasze audycje będą stanowiły cenne źródło wiedzy i inspiracji oraz będą mogły wzbogacić program nauczania w szkole.
Zachęcamy również do współpracy w zakresie tworzenia audycji tematycznych, które mogą być emitowane w radiu. Jesteśmy otwarci na pomysły i chętnie zaangażujemy uczniów w tworzenie treści, które mogą być dla nich interesujące i edukacyjne.
W przypadku pytań lub potrzeby dodatkowych informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 510 931 710 lub e-mailem radio@biblioteka.jastrzebie.pl.
Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Górny