Dnia 31.05.2012r. Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju wspólnie z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała ,,I MIEJSKI KONKURS PROFILAKTYCZNY” dla Szkół Podstawowych.  Cele konkursu to: wykształcenie wśród dzieci zachowań asertywnych, umiejętności właściwego organizowania czasu wolnego, koleżeństwa, współpracy, dobrej komunikacji, pomocy i wrażliwości na krzywdę i zło oraz potrzeby drugiego człowieka; promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek; zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń płynących z eksperymentowania z używkami; kreowanie aktywnych postaw, współpracy uczniów ze środowiskiem lokalnym, szkołą w walce z problemem uzależnień; edukacja dzieci w zakresie konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, współdziałania i zysków płynących z budowania  dobrego klimatu w swoim środowisku.  Udział w konkursie wzięło 8 szkół podstawowych. Każdą z nich reprezentowały trzyosobowe zespoły biorące udział w konkurencji plastycznej, sportowej, turnieju wiedzy oraz prezentacji postaw asertywnych – występ na scenie ,,Krótkie spięcie”. Naszą szkołę  reprezentowały następujące uczennice:

•Katarzyna Gola z kl. VI a
•Aleksandra Chilińska z kl. V a
•Julia Kijańska z kl. IV b

Uczestniczki zajęły II miejsce w turnieju wiedzy ,, Z profilaktyką na Ty” oraz IV miejsce w wieloboju sprawnościowym.
GRATULUJEMY !!!!
Opiekunem dziewczynek była pani pedagog Dorota Gruszka.
Więcej informacji wraz z materiałem filmowym znajdziecie na stronie:

Zdjęcia znajdziecie w naszej GALERII cool