Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2013”, którego inicjatorem jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.
Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).
Konkurs przeprowadzony został 21. 03.2013 roku o godzinie 9.00 w trzech kategoriach:
• „Żaczek” – uczniów klas II szkół podstawowych.
Test konkursowy zawiera 18 zadań o różnym stopniu trudności: 6 zadań po 3 punkty, 6 zadań po 4 punkty i 6 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w Konkursie może uzyskać maksymalnie 72 punkty. Do każdego zadania dołączone są 4 odpowiedzi, oznaczone literami A, B, C, D, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi, za odpowiedź błędną, za zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi lub niezaznaczenie żadnej uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów. Na rozwiązanie testu i zaznaczenie odpowiedzi przeznaczonych jest 60 minut.

Wyniki:
Kubiena Norbert -wyróżnienie –II m. w powiecie, 29 m. w regionie katowickim
• „Maluch” – klasy 3 i 4 szkół podstawowych
Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

• „Beniamin” – klasy 5 i 6 szkół podstawowych,
Test konkursowy zawiera po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Wyniki:
Jakub Szpyra kl. VId – wyróżnienie –VII m. w powiecie, 41 m. w regionie katowickim
Wojciech Dopierała kl. VIc– wyróżnienie –X m. W powiecie, 52 m. w regionie katowickim
Aleksandra Chylińska kl. VIb – wyróżnienie –XII m. w powiecie, 59 m. w regionie katowickim
Jakub Myszka kl. VIc – wyróżnienie –XII m. w powiecie, 59 m. w regionie katowickim
Aleksandra Chilińska kl. VId – wyróżnienie –XIII m. w powiecie, 62 m. w regionie katowickim
Mateusz Zawadka kl. VI c – wyróżnienie –XIII m. w powiecie, 62 m. w regionie katowickim

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.