Mamy się kim pochwalić…
„Poeta jest po to, by czasem w kilku słowach skomponowanych niekiedy rymem, zawsze rytmem, uświadomić nam, że często czujemy podobnie, ale nie umiemy tego, tak pięknie i prosto jak on, wyrazić słowami.” Daniel Olbrychski

Antologia Poezji Dziecięcej – to Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego organizowany w Zabrzu.
Antologia Poezji Dziecięcej wydawana jest również w formie tomiku poetyckiego i ukazuje się corocznie. W roku szkolnym 2003/2004 ukazał się I tom antologii, którego recenzentem był prof. Jan Miodek, w kolejnych latach laureatów konkursu wybierali m.in.: Anna Dymna, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Danuta Stenka, a w tym roku recenzentem antologii był słynny polski aktor- Daniel Olbrychski. Tegoroczny konkurs był wyjatkowy, bo jubileuszowy, po raz dziesiaty wydano ” magiczny” tomik. W tegorocznej edycji wzięło udział około 130 szkół z 20 śląskich miast.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu prawie od początku i zawsze wśród napisanych wierszy znajdują się utwory wybrane przez szanowne jury jako te najlepsze, najbardziej wzruszające.
W tym roku mamy aż czterech laureatów!
Maja Gręźlikowska- uczennica klasy II a
Rafał Partyka- uczeń klasy VI b
Ola Chilińska i Piotr Kowalski (wprawdzie są już absolwentami , ale wiersze napisali, będąc uczeniami klasy VId naszej szkoły). GRATULUJEMY NASZYM LAUREATOM!!! Jesteśmy z Was dumni.