Dnia 21 listopada 2013r. samorządy klasowe 4-6 wraz z paniami uczącymi przyrody pojechały do schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu – Zdroju. Wyjazd ten doszedł do skutku dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy od Zarządu Osiedla PIONIERÓW. Serdecznie za to dziękujemy.
Zawieźliśmy tam karmę, akcesoria i zabawki, które zebraliśmy w szkole. Mam nadzieję, że te rzeczy chociaż trochę umilą życie podopiecznym schroniska. Znajduje się w nim około 80 psów.
Gdy dotarliśmy na miejsce, zapadła smutna atmosfera. Wszystkim było przykro, widząc tyle porzuconych, samotnych piesków. Ludzie powinni traktować swoich pupili jak członków rodziny. Podejmując decyzję o posiadaniu zwierzątka, muszą zdawać sobie sprawę z konsekwencji jego posiadania. Na szczęście są osoby , które interesuje los psich sierot – wolontariusze. Można nim zostać mając ukończone 18 lat. Poświęcają oni swój wolny czas, zajmując się psami, wyprowadzają je na spacery.
Jest mi bardzo przykro, że ludzie tak postępują i nie myślą o tym, co czuje kochające psie serce. Zwierzęta to nie zabawki, nie można ich wymienić na nowe, kiedy nam się znudzą ani rzucić w kąt. Wycieczka do schroniska uświadomiła nam dzieciom, że jest wiele miejsc i istot, którym możemy pomóc.

Karolina z 6 a

PS. Zdjęcia z wyjazdu znajdziecie w naszej Galerii 😉