„Idą, idą przebierańce. Będą śpiewki, będą tańce”, z tymi słowami wyruszyliśmy ze szkoły 3 stycznia. Naszym opiekunem, a zarazem reżyserem całej akcji (happeningu) była pani Joanna Hybiorz. Najpierw ruszyliśmy żwawym krokiem w stronę Galerii, w której wystawiliśmy krótkie przedstawienie i zaczęliśmy kolędować, wchodząc na kolejne piętra. Mieszkańcy Jastrzębia nie są przyzwyczajeni do tego typu przedstawień, ale reagowali bardzo sympatycznie, uśmiechali się, słuchali, a nawet próbowali śpiewać. Po wyjściu ruszyliśmy w stronę Leclerca, przed którym otrzymaliśmy coś do picia, bo niektórych już bolało gardło. Potem ruszyliśmy w kierunku Gwarka. Tam również spotkały nas pełne uznania słowa jastrzębian, a jeden z widzów kupił wszystkim po czekoladzie ;-). Następnym celem, a zarazem ostatnim był Urząd Miasta. Ponownie odegraliśmy naszą pastorałkę i kolędowaliśmy. Od urzędników dostaliśmy najróżniejsze słodkości. Zostaliśmy także zaproszeni na spotkanie z panem Prezydentem (zdjęcia poniżej). Żałujcie, że tego nie widzieliście. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pani Asia również zorganizuje swoim uczniom niezwykłe kolędowanie.
~Yukio :3