Heycia :*

Dzisiaj chciałabym Was poinformować o Dniu Dziecka, skąd to święto się wzięło, po prostu troszkę o nim opowiem. Święto wszystkich dzieci obchodzone jest od 1 czerwca 1950 roku. Po raz pierwszy obchodzono je w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim. Następnie w 1952 roku stało się świętym stałym. Celem wydarzenia było zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od roku 1994 w Warszawie tego dnia obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.
Z okazji Dnia Dziecka w szkołach często obchodzony jest dzień sportu np: poprzez organizowane rozgrywek międzyklasowych.
Małe ciekawostki:
W Stanach Zjednoczonych Dzień Dziecka obchodzi się 20 listopada, we Francji – 6 stycznia, w Japonii – 5 maja, w Turcjii – 23 kwietnia.

Wszystkim dzieciom – dużym i małym w imieniu całej redakcji życzymy przemiłego Dnia Dziecka.

Natcia :*