17 marca 2015 roku w naszej szkole odbyła się szkolna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej Świetlik. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów z klas IV, V i VI.
Przygotowania do konkursu były poprzedzone spotkaniami z nauczycielami przyrody, na których to były wykonywane i omawiane doświadczenia przyrodnicze oraz powtarzane wiadomości z przyrody. Dużą część pracy uczniowie musieli wykonać jednak sami, aby w jak najlepszym stopniu wykazać się w dniu konkursu. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali testy odpwiednie do swojego poziomu. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki konkursu, które mają zostać ogłoszone i przesłane do szkoły w maju.
Do konkursu przygotowywały oraz nadzorowały sam konkurs panie od przyrody: pani Joanna Jaros-Cycoń i pani Sylwia Durczok.