„Nie ma rzeczy niemożliwych”. Głęboko w to wierzyliśmy i fakt ten doprowadził nas do historycznego dla naszej Szkoły sukcesu. Szesnaście r e j o n ó w, ponad 200 !!! rywalizujących szkół z całego województwa i…. 1MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW zdobywa … SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 Z JASTRZĘBIA- ZDROJU !!!
Do finału zakwalifikowały się 4 drużyny /zwycięzcy 4 półfinałów/, które w wyniku losowania zostały podzielone na 2 pary:
1/ SP 6 PYSKOWICE– SP 2 BĘDZIN, wynik meczu 2 : 0
2/ SP 6 JASTRZĘBIE-ZDRÓJ– SP 51 KATOWICE, wynik meczu 2: 0
w meczu o III miejsce Będzin wygrywa z Katowicami 2: 0, a my w finale z Pyskowicami również 2 : 0.
Teraz pozostał już tylko finał Polski, który od czwartku do niedzieli będzie rozgrywany w Głuchołazach pod Opolem /28.05.- 31.05.2015 r./ Wierzymy, że wszystkie problemy związane z organizacją naszego wyjazdu zostaną pokonane i uda nam się uczestniczyć w tych MISTRZOSTWACH.
A oto nasi bohaterowie : KACPER PIOTROWSKI – kapitan drużyny, MATEUSZ BORKOWSKI, SZYMON PILANC, KUBA CZESZAK, JAKUB DAŁEK, MATEUSZ KOPROWSKI, MATEUSZ BEDNARCZYK, MIKOŁAJ COCHUR, TOMASZ BANASIK, NIKODEM WĘGLEWSKI.

P.S.
Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować i podziękować rodzicom naszych chłopców. Przede wszystkim za zaufanie. Za to, że zdecydowaliście się Państwo przenieść swoje dzieci do SP 6 (14 z 26 uczniów naszej klasy jest spoza rejonu szkoły). Czasami spotykałem się z opiniami, że nie wszyscy oni predysponowani są do klasy sportowej. Myślę, że tym wynikiem udowodniliśmy wszystkim niedowiarkom: nie zawsze trzeba mieć 2 m wzrostu, żeby osiągać najwyższe cele w piłce siatkowej .
Dziękuję również Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu- Zdroju za udostępnienie Hali Widowiskowo-Sportowej przy Al. Jana Pawła II. Mogliśmy tam gościć najlepsze drużyny szkolne ze Śląska.

Trener-wychowawca Grzegorz Lada