Zbiórka makulatury organizowana jest przez Urząd Miasta. Makulaturę zawozimy do skupu przy ul. Jasnej, natomiast do szkoły zanosimy tylko potwierdzenia, które oddajemy do sali nr 18, do p. Durczok i Jaros. Szkoła, która odda najwięcej kilogramów makulatury otrzyma nagrodę finansową, na rzecz uczniów.
Konkurs trwa do końca kwietna 2016r.
Prosimy aby na potwierdzeniach wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia.
Uczeń, który zbierze najwięcej makulatury otrzyma indywidualną nagrodę.

Zebrane baterie prosimy wrzucać do specjalnych pojemników znajdujących się na parterze i pierwszym piętrze. Baterie powinny znajdować się w opisanym worku (imię i nazwisko oraz klasa ucznia). Szkoła za zebrane baterie otrzymuje punkty, za które dostaje pomoce dydaktyczne dla szkoły.
Uczeń, który zbierze najwięcej baterii otrzyma indywidualną nagrodę.

Przetwarzając makulaturę oszczędzamy wodę, zmniejszamy zanieczyszczenie powietrza oraz zyskujemy miejsce na składowanie!

Polacy rocznie zużywają ok. 290 milionów jednorazowych baterii, a trzeba wiedzieć, że tylko jedna z nich może zanieczyścić 400 litrów wody lub m3 gleby. Baterie zawierają metale ciężkie – ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć, oraz szkodliwe substancje takie jak lit i mangan. Jeśli trafią na wysypisko, z nieszczelnej baterii toksyczne substancje przenikają do wody i gleby, a dalej do pożywienia. Z tą chwilą stają się zagrożeniem dla ludzi!