5 października gościliśmy w naszej szkole Pana Andrzeja Pająka, który zapewnił nam żywą lekcję przyrody. Od samego rana na sali gimnastycznej gościły rozstawione na stolikach gabloty i pudła z żywymi okazami. Wszyscy z niecierpliwością czekali na swoją kolej, aby znaleźć się na lekcji i przekonać, jakie okazy są tam zgromadzone. Uczniowie w grupach wiekowych wraz z nauczycielami przybywali na żywą lekcję przyrody i przekonali się, że te gabloty zawierają okazy z całego świata motyli, chrząszczy i karaczanów! Zgromadzone okazy zachwyciły, zaciekawiły i przybliżyły fascynujący świat bezkręgowców. Pan Andrzej Pająk wyjaśnił wszystkim różnice i podobieństwa poszczególnych grup zwierząt, ich zwyczaje i rejony świata skąd zostały przywiezione. Największą atrakcją była możliwość wzięcia na rękę żywych okazów. Niektórzy uczniowie okazali się odważni i podjęli się tego zadania.
Zajęcia były bardzo ciekawe i niewątpliwie umożliwiły wszystkim bliższy kontakt ze światem pięknych i mało znanych bezkręgowców.